ul. W. Witosa 64A

pn-pt: 8.30-16.30

SOLIDO

 

 

PROFESJONALNA CHEMIA DO KAMIENIA

IMPREGNATY

AQUA

Impregnat pogłębiający kolor

Preparat impregnujący, dający efekt „mokrego kamienia”. Stosowany w celu pogłębienia koloru kamienia na powierzchniach polerowanych oraz do powierzchni piaskowanych, promieniowanych, szlifowanych lub groszkowanych w celu uwidocznienia rysunku kamienia. Zabezpiecza przed działaniem płynów i tłuszczy na powierzchnie kamienia. Można stosować na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

STRONG

Impregnat zabezpieczający

Paroprzepuszczalny produkt do impregnacji kamieni naturalnych, konglomeratów kamiennych oraz elementów betonowych i keramzytowych. Nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zabezpiecza powierzchnię przed działaniem płynów i tłuszczy oraz poprawia odporność na zarysowania. Nie pozostawia powłoki na powierzchni ani nie zmienia koloru kamienia. Doskonale zabezpiecza również elementy piaskowca przed wpływem warunków atmosferycznych.

SZPACHLÓWKI

STONE FLEX+

Szpachlówka poliestrowa gęsta

Gęsta szpachlówka przeznaczona do wypełnienia i szpachlowania ubytków, pozwalająca łatwo modelować krawędzie i rogi elementów kamiennych na powierzchniach pionowych i poziomych. Łatwa do podbarwiania. Szpachlówka po utwardzaniu nadaje się do polerowania.

KLEJE POLIESTROWE

TIX

Klej poliestrowy płynny

Płynny klej w kolorze miodowym. Nadaje się do łączenia, wypełniania i wzmacniania elementów kamiennych i płyt z kamienia na powierzchniach poziomych. Gwarantuje mało widoczną linię łączenia materiałów. Po utwardzeniu nadaje się do polerowania.

TIX+

Klej poliestrowy gęsty

Klej poliestrowy gęsty Gęsty klej w kolorze miodowym. Służy do klejenia, rekonstrukcji i szpachlowania kamieni oraz konglomeratów kamiennych. Po utwardzeniu klej nadaje się do polerowania.

KLEJE EPOKSYDOWE

TIX E+

Klej epoksydowy gęsty

Mrozoodporny, dwuskładnikowy gęsty klej o barwie lekko żółtej. Nadaje się do łączenia, wypełniania i rekonstrukcji kamienia. Łatwy do podbarwiania, wytrzymały na działanie promieni UV. Nadaje się do klejenia wilgotnych, lecz nie mokrych, powierzchni kamienia.

KLAR E

System żywicowania płyt 

2-komponentowy bezbarwny system na bazie żywic epoksydowych. Służy do naprawy i wzmacniania płyt marmurowych, granitowych i innych kamieni naturalnych oraz eliminacji mikropęknięć i defektów w płytach kamiennych.